Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace důležité! Školní výlet 25.6.2013 - Tak jak bylo ...

Tak jak bylo ...

Takže počasí se neumoudřilo, a tak se ráno dělal náhradní program. Od školy jsme odjížděli kolem 8:15. Další zastávka byla v zámku Boskovice, kde jsme měli připravenou velmi pěknou prohlídku (tento zámek je jediným zpřístupněným empírovým objektem na Jižní Moravě). Lída dokonce dostala možnost zahrát si na klavír v tanečním sále, ohromný zážitek pro všechny zúčastněné.

Přesun do Sloupsko-Šošůvské jeskyně. Také jsme se podívali do Eliščiny jeskyně s vynikající akustikou.

Myslím, že se výlet podařil i přes nepřízeň počasí. Děti dostaly od pana průvodce včelku na památku a ještě jsme vybrali jeden malý dárek, který dostanou děti zítra.

 

 

 

Počasí nám nepřeje. Dneska jsem jednala s panem Dudou z cestovky. Pokud by ráno nepršelo a počasí se umoudřilo, pojedeme ten program, který jsme si dopředu domluvili. Můžeme daný program např. o hodinu zkrátit. Pokud bude ovšem déšť neústupný, provedeme změnu v programu tak, aby děti byly více v suchu. Určitě musí mít s sebou deštníky nebo pláštěnky (na přecházení z parkoviště do hradu, zámku nebo jeskyň).

Zajistí se tedy druhá "suchá" varianta výletu.

 

Upřesňující informace

Odjezd: 25.6. 2013 v 8:00 od hřbitova Brno - Komín

S sebou: dostatek pití a jídla (zbytek si děti dokoupí v ZOO), peníze v rozumné míře

Příjezd: 25.6.2013 cca 16 - 17h ke hřbitovu Brno - Komín. Na všechny rodiče mám tel. číslo, pokud bychom se hodně opozdili, pošlu sms.

Akce a zodpovědnost školy začíná a končí na místě, které je stanoveno, tzn. hřbitov Brno - Komín.

Na papírku zakroužkujte: vyzvednu - půjde domů sám/sama

Děkuji

 

Školní výlet - 25. 6. 2013 (celodenní)

Jihlava ZOO + katakomby

Na výletě do nejstaršího horního města českých zemí zavítáme do ZOO, specializující se na chov kočkovitých šelem, opic a plazů, kde navštívíme i africkou vesnici. Dále nás čeká prohlídka jihlavských katakomb a možná odhalíme tajemství svítící chodby.

- vše na www.causmev.cz

cena:  450,- (30-34 žáků), 500,- Kč (25-29 žáků)

v ceně výletu je zahrnuta doprava, rezervace, vstupy, průvodce

- odjezd a příjezd je zajištěn vždy od školy (většinou 7:00 a 8:00 a návrat mezi 16:00 a 18:00)

- můžeme přibrat i sourozence, mamku nebo taťku

Prosím, projděte si i informace na webu a napište mi do deníčku (kde budou vlepeny výše napsané informace) SOUHLASÍM - NESOUHLASÍM a potom již budu zařizovat další věci. Budu vědět, kolik pojede žáků (sourozenců s maminkami nebo tatínky), tudíž budu vědět cenu a začnu jednat s cestovní agenturou (již o nás vi, jenom chtějí podrobné informace).

Děkuji za spolupráci a zpětnou vazbu.

 

 

Ředitelské volno je ve dnech 9. a 10. května 2013. Prosím, vyplňte tabulku v ŽK ohledně ŠD a obědů během volna.

V pátek 3.5. bude GEOMETRIE.

Na Matematiku - aritmetiku si budou děti nosit od zítřka 19.4. učebnici 3. díl.

Na geometrii (středa) si budou nosit 2. díl (zbývá tam látka útvary souměrné podle osy, obvod obdélníku, obvod čtverce).

 

Na lavici jsem objevila černou šálu. Nikdo z dětí se k ní nehlásí. Je možné, že ji tu některá z maminek zapomněla po třídní schůzce?

Na Pracovní činnosti si přineste - větší jehlu, nůžky, barevný papír (1x žlutý, 2x hnědý)

Podívejte se do PS s dráčky (ČJ), některé děti si mají hodně co dodělávat. Některé od února nereagují na můj požadavek, dodělat si Dú:, pokud zapomenou. Dané děti mají jednotlivá cvičení napsaná v deníčku. Budu si vybírat zase po Velikonocích.

 

Omlouvám se, ale dneska nám vypověděl počítač v kabinetu, takže jsem nemohla reagovat a odpovídat na maily. Doufám, že to bude zítra spravené. I na web jsem dávala později než bych si přála - až s příchodem domů - po suplování v družině.  Vaše děti měly jistě zapsané Dú: v notýsku .

 

Z důvodů stavebních prací se nekoná 23.3. a 24.3. 2013 soustředění sboru Kominíček.

Do matematiky noste nově pracovní sešit č. 2

Ty děti, které nepsaly Test 2/A z matematiky, ho budou psát v pondělí 25.3.2013

 

Zítra 20.3.2013 nastupuji zpět do práce, třídní schůzka se tedy bude konat.

 Z důvodu mé nemoci nebudu schopna psát, co děti ve škole dělají, pouze to, co připravím svým kolegům. Nemohu ovšem zaručit, že budou vše probírat. Děkuji za pochopení.

 

Diktáty budeme psát každé úterý. Ve středu je dostanou žáci opravené domů na opravu (oprava s odůvodněním) a podepsání. Ve čtvrtek je přinesou zpátky do školy, kde si je vyberu.

 

Do matematiky noste pouze pracovní sešit I.

Pracovní sešity z matematiky

Jelikož jsou tyto pracovní sešity předimenzované, mohou si žáci v hodinách matematiky (ve chvílích volna - pokud stihnou zadanou práci dřív než ostatní, tzv. Rychlíci), dodělávat cvičení dle svého výběru a chuti. V žádném případě tato cvičení nedělají doma. Pouze pokud sami chtějí a nebo si potřebují něco procvičit.

 

Jarní prázdniny

Děti nedostaly žádný písemný úkol na prázdniny. Ústně by si měly zopakovat a procvičit pády (ČJ PS str. 41/20), násobilku v matematice a samozřejmě čtení (ať už v uč. str. 124-126 a nebo pokračují ve své knížce). Pokud někomu něco nejde, může si procvičit i písemně.